14.9.2021 ZŠ Ľubochňa

Štvrté stretnutie rovesníckych mediátorov v Ľubochni.

Po prázdninách sme pokračovali v rozbehnutom projekte a trénovali žiakov v rôznych zručnostiach a schopnostiach, ktoré im majú pomôcť ako rovesníckym mediátorom na škole.

Diskutovali sme o tom, ako prebiehalo ich stretnutie samostatné bez nás s koordinátorkou/učiteľkou školy.

Čo pre nás znamená dôvera:

“Vie udržať tajomstvo, priateľský, dôveryhodný, nerobí zle, milý, dôveryhodný, udržať tajomstvo, milý, známy, cieľ: vlastné uvedomenie si Dôvery”

Spolupráca:

“drž rukou, nesmú sa predné nohy dotknúť Zeme, Točíme sa dookola”

Vzájomná diskusia medzi rovesníkmi nám priniesla viacero poznaní.

Kedy môže rozhodnúť žiak a kedy je potrebné nechať rozhodnutia na dospelých?

“Žiak- kameň papier nožnice, dohodnúť sa, vyznačiť páskou, 

učiteľ/ rodič- Mohol si dať budík, Mohla by to byť výhovorka,

žiak- dohoda,

 cieľ: uvedomenie si čo rieši žiak” 

Na tomto stretnutí sme diskutovali o udržateľnosti projektu na škole, čo môžeme urobiť a ako dať o sebe vedieť ostatným žiakom na škole. Žiaci začali s návrhom nástenky, odznaku, ktorý dostanú od nás, zároveň budú rozmýšať nad textami na fb a web stránky ale aj nad rozhlasom v škole. Pokúsia sa  dostupnými prostriedkami dať o sebe vedieť.”

Dozvedeli sme sa aj to, že jeden zo žiakov počas COVID trénuje s rubikovou kockou a ide mu to naozaj dobre. Držíme mu palce, aby to dosiahol tak ďaleko ako si len sám praje. Veď posúďte sami, priložili sme vám video. 🙂

 

Ďalšie školy zapojené do projektu

29.4.2021 ZŠ Kvačany

Druhé stretnutie sme realizovali po viac ako pol roku kvôli situácii s COVID. Preto sme sa venovali aj postrehom z predchádzajúceho stretnutia. Popisovali sme si

20.10.2021 Stredná škola Žiar nad Hronom

Piate stretnutie rovesníckych mediátorov v Žiari nad Hronom. Piate stretnutie s rovesníckymi mediátormi nám zbehlo naozaj rýchlo. Žiaci radi diskutujú, záleží im na prostredí “klíme”

©2021 Ave ProsperitA. Všetky práva vyhradené

Vytvoril